Yhteystiedot

Asiakaspalvelu, laskutus ja henkilökunta

Tekniikan museon museokauppa on koristeltu mitä upeimmilla esineillä.

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu on avoinna museon aukioloaikoina.
Osoitteessa info@tekniikanmuseo.fi teitä palvelevat palvelutuottajamme ja museolehtorimme Maddie Hentunen ja Tommi Rikkinen sekä yleisötyöntekijämme Jaakko, Tanja ja Vivi.

 

Puhelin: 09 7288 440
Sähköposti: info@tekniikanmuseo.fi

Tekniikan museon näyttelyt tarjoavat uniikin näkökulman jokapäiväisiin laitteisiimme.

Laskutustiedot

Pyydämme lähettämään laskut ensisijaisesti verkkolaskuna.

Verkkolaskutus:
OVT-tunnus: 003702521651
Operaattori: Apix Messaging Oy
Operaattoritunnus: 003723327487

PDF-muodossa sähköpostin liitteenä osoitteeseen:
003702521651@procountor.apix.fi

Laskutus postitse osoitteeseen:
Tekniikan museon säätiö
PL 35444
00063 LASKUNET

Laskutuksen yhteystiedot:

Viestinnän ja taloushallinnon asiantuntija
Päivi Kapri
P. 040 586 8617
paivi.kapri@tekniikanmuseo.fi

Henkilökunta

Alta pääset selaamaan henkilökunnan yhteystietoja

Toimitusjohtaja

Anssi Tuulenmäki

anssi.tuulenmaki@tekniikanmuseo.fi

050 381 9772

 

Tiedustelut

Kokoelmatiedustelut:

kokoelmatiedustelut@tekniikanmuseo.fi

 

Tilatiedustelut:

tilat@tekniikanmuseo.fi

Palvelut

Palvelupäällikkö Tiina Jantunen

tiina.jantunen@tekniikanmuseo.fi

040 585 4309

 

Palvelutuottaja, museolehtori Maddie Hentunen

maddie.hentunen@tekniikanmuseo.fi

050 369 9126

 

Palvelutuottaja, museolehtori Tommi Rikkinen

tommi.rikkinen@tekniikanmuseo.fi

050 520 8755

 

Museoavustaja  Thavaraj Thambirajah

Myynti ja markkinointi

Myyntipäällikkö Jonna Kanervo

jonna.kanervo@tekniikanmuseo.fi

040 568 3268

 

 

Markkinoinnin ja asiakasymmärryksen asiantuntija Ilkka Iijalainen

ilkka.iijalainen@tekniikanmuseo.fi

050 437 0824

 

Viestinnän ja taloushallinnon asiantuntija Päivi Kapri

paivi.kapri@tekniikanmuseo.fi

040 586 8617

Kokoelmat ja kulttuuriperintö

Kokoelmapäällikkö Emilia Västi

emilia.vasti@tekniikanmuseo.fi

040 586 7014

 

Tutkija Laura Salervo

laura.salervo@tekniikanmuseo.fi

040 558 6830

 

Amanuenssi Taru Tervo

taru.tervo@tekniikanmuseo.fi

040 558 9409

 

Yhteisömanageri Riina Linna

riina.linna@tekniikanmuseo.fi

040 586 6796

 

Museomestari Antti Salminen

antti.salminen@tekniikanmuseo.fi

040 154 3955